Historie

Založení klubu

Již více než 40 let je klub TJ Sokol Lhota součástí fotbalového dění v Plzeňském kraji. Klub vznikl v roce 1973 a začal měřit síly s dalšími mužstvy v okresním přeboru Plzeň – jih. Od svých počátků až do současnosti našel klub své útočiště na hřišti ve Lhotě v ulici Kolem Zahrad.

TJ Sokol Lhota 1973

stojící zleva: Strejc G., Štědrý J., Němeček L., Kojzar P., Vodička L., Spaierl V. Pelák J., trenér Vodička L., klečící zleva: Sochor L., Sýkora J., Petrželka V., Roternborn A., Berka J., Kydlíček V.


Vývoj

Od založení klubu až do roku 2003 nastupovalo mužstvo v okresním přeboru Plzeň – jih, kde několikrát bojovalo o postup do 1. B třídy, avšak neúspěšně. Od další sezóny 2003/2004 bylo přeloženo do Městské soutěže (Plzeň – město), v níž se pravidelně pohybovalo těsně pod špicí, a marně se tak pokoušelo několik let dobývat příčky znamenající postup do Městského přeboru. To se nakonec povedlo až v sezóně 2009/2010, ve které suverénně ovládlo pod taktovkou trenéra Humeníka st. soutěž o 7 bodů před druhým SK Smíchov.

Touto sezónou nastartovalo A-mužstvo své nejúspěšnější období historie klubu. V sezóně 2010/2011 jako nováček Městského přeboru obsadilo 5. příčku, aby v sezóně 2011/2012 slavilo postup do 1. B třídy z 1. místa tabulky s náskokem 9 bodů na 2. mužstvo soutěže – Košutku.postup do 1. B třídy

1. mužstvo TJ Sokol Lhota tedy sezónou 2012/2013 vstoupilo do dosud neznámých vod krajského fotbalu, kde v první sezóně skončilo na 5. příčce soutěže. Další ročník 2013/2014 už však bylo mužstvo již pod vedením trenéra Nyklese v soutěži dominantní, slavilo postup do 1. A třídy už po 22. kole a zvítězilo nakonec s propastným rozdílem 11 bodů před druhým Slavojem Mýto. V této sezóně postoupilo i B-mužstvo z nejnižší soutěže do Městského přeboru, a tak mohl klub oslavovat postupový „double“.

TJ Sokol Lhota 2014

Zde se nicméně A-mužstvo coby nováček dlouho neohřálo a již v dalším ročníku 2014/2015 opět jásalo při postupu do krajského přeboru, jejž doprovodilo jednoznačným triumfem v 1.A třídě s pohodlným osmibodovým náskokem před druhými Svéradicemi! Mužstvu se tedy povedl nevídaný kousek, za 6 let vystoupal o 4 soutěže výše!

postup do krajského přeboru

V ročníku 2015/2016 krajského přeboru se debutující lhotští sokolové bez problému uhnízdili v soutěži, kdy, i přes výměnu lodivoda týmu během zimní přestávky, končícího trenéra Nyklese vystřídal na lavičce trenér Kluska, obsadili 5. místo tabulky. Následující sezónu 2016/2017 již bojovali dokonce o postup do divize, nakonec opanovali skvělý bronzový stupínek. Nejúspěšnější rok v historii klubu ocejchovalo B-mužstvo pod vedením trenéra Vargy jednoznačným vítězstvím v Městském přeboru a postupem do 1.B třídy.

V současnosti je tedy A-mužstvo účastníkem bojů Plzeňského krajského přeboru, rezerva nastupuje v 1.B třídě. V barvách TJ Sokol Lhota dále bojují mužstva staré gardy, dorostu, mladších žáků, starší přípravky a mladší přípravky. TJ Sokol Lhota sdružuje nyní asi 250 členů včetně družstva roztleskávaček a volejbalistů.


Největší úspěchy

2009/2010 postup do Městského přeboru
2011/2012 postup do 1. B třídy
2013/2014 postup do 1. A třídy, postup B-mužstva do Městského přeboru
2014/2015 postup do Krajského přeboru
2016/2017 3.místo v Krajském přeboru, postup B-mužstva do 1.B třídy


Osobnosti klubu

Ladislav Vodička st. – první trenér od roku 1973
Ladislav Vodička ml. – syn trenéra, dlouholetý hráč, vynikající střelec, poté trenér (15 let trénoval muže), dlouholetý funkcionář a jedna z legend dnešního Lhotského fotbalu, jenž pouze zřídkakdy vynechá utkání A-mužstva
p. Calta, p. Svoboda, p. Forejt st., p. Rašín, p. Vakeš st. – dlouholetí funkcionáři klubu
Zdeněk Kovařík, Libor Forejt – výborní střelci
František Forejt – dlouholetá opora obrany
Miloslav Šoltýs – brankář, nyní trenér brankářů A-mužstva


2 Komentářů

 1. tinyurl.com

  Wow, that’s what I was looking for, what a stuff!

  present here at this web site, thanks admin of this
  site.

 2. minecraft

  Please let me know if you’re looking for a author for your site.
  You have some really good articles and I feel I
  would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some material for your blog in exchange
  for a link back to mine. Please blast me an email if interested.
  Cheers!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

2 + eighteen =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>