MUŽI A: TJ Sokol Lhota vs SK Senco Doubravka 4:5 (4:3)

Memoriál Josefa Ibermajera, 3. kolo;

sobota 30. 1. 2016, 14:00 hod., hřiště Senco Doubravka;

V rámci zimního turnaje Memoriálu Josefa Ibermajera, jehož je TJ Sokol Lhota již tradičním účastníkem, nastoupili lhotští muži ve 3. kole proti domácímu diviznímu mužstvu. S favoritem rychle prohrávali 0:3, avšak do poločasu se jim podařil výsledek otočit, a to hlavně díky hattricku Strejčka. Nakonec se ale radovalo mužstvo Doubravky, když po špatném výběhu gólmana Lhoty v závěru utkání skórovali, a zvítězili tak nejtěsnějším rozdílem. Ve 4. kole změří Lhota síly s fotbalisty Vejprnic, jež na podzim v rámci krajského přeboru dokázala přehrát 2:1, v sobotu 6. 2. 2016  od 14:00 hod. na hřišti Senco Doubravka.

branky: Strejček 3, Fiala

fotogalerie z utkání zde >>>

6 Komentářů

1. minecraft

Great article! We will be linking to this great post on our site.
    Keep up the great writing.

2. tinder dating site

Thank you, I have recently been looking for info approximately this topic for ages and yours is
    the best I’ve came upon so far. However, what about the bottom line?
    Are you sure about the supply?

3. Coconut Oil Benefits

Hey! I know this is sort of off-topic however I needed to ask.
    Does building a well-established blog like yours take a large amount of work?
    I’m completely new to blogging but I do write in my
    diary on a daily basis. I’d like to start a blog so I will be
    able to share my own experience and thoughts online.
    Please let me know if you have any kind of suggestions or tips for brand new aspiring
    blog owners. Appreciate it!

4. Quest Bars

Link exchange is nothing else but it is just placing the other person’s web site link on your page at suitable place and other
    person will also do similar for you.

5. Sling TV

Hi would you mind sharing which blog platform you’re using?
    I’m looking to start my own blog soon but I’m having a difficult time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and
    Drupal. The reason I ask is because your layout seems different then most
    blogs and I’m looking for something completely unique.

P.S Sorry for getting off-topic but I had to ask!

6. Pretty! This has been an incredibly wonderful article.
    Thanks for supplying this information.